Gimnazjum nr 1 w Braniewie

e-mail:gim1.braniewo@wp.pl
nasza szkola
STRONA GŁÓWNA   •  O SZKOLE   •  INFORMACJE   •  DOKUMENTY   •  KONTAKT
Wieczorek poetycki "Nic dwa razy się nie zdarza" - 27.11.2012r.

"Nic dwa razy się nie zdarza
i nie zdarzy..."

Wisława Szymborska

Tradycją naszej szkoły stało się to, że późną jesienią odbywają się wieczorki poetyckie. Tegoroczne, jesienne spotkanie zostało poświęcone Wisławie Szymborskiej, aby "ocalić od zapomnienia" jej twórczość, talent i czarującą osobowość.

Rodzice, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum wysłuchali wierszy polskiej noblistki m.in.: "Kot w pustym mieszkaniu", "Nic dwa razy", "Nagrobek" zaprezentowanych przez uczniów klas I. Na szczególe uznanie zasługuje recytacja wiersza pt. "Nienawiść" w wyk. Doriana Gajewskiego z klasy III d laureata wielu konkursów recytatorskich na szczeblu szkolnym i powiatowym. Uczennice z klasy II b Iza i Patrycja zadeklamowały wiersz "Są tacy, którzy...", pochodzący z tomiku poezji " Wystarczy". Ukazał się on 20 IV bieżącego roku (dwa miesiące po śmierci poetki).

Życie i twórczość polskiej noblistki przybliżyła prezentacja multimedialna. Recytatorzy deklamowali wiersze w lirycznym nastroju, przy świecach, wśród kompozycji gitarowej i wokalnej, zaprezentowanej przez Dominikę Mackiewicz z kl. I, na tle plastycznej aranżacji szkolnej auli "Wśród liści jesiennych..." przygotowanej przez uczniów koła plastycznego.

W II części wieczoru uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności teatralne i taneczne. Janek Rumianowski z klasy III c wraz ze swoją grupą przedstawił kabaret "Mam talent" (scenariusz jego autorstwa) oraz monolog "W hipermarkecie". Aktorzy wzbudzili zainteresowanie publiczności swoimi kostiumami i rekwizytami scenicznymi oraz bogatą muzyką. Widzów zachwycił również pokaz tańca: hip-hop, dancehall, a w szczególności breakdance w wyk. Bartosza Siennickiego i Michała Wójtowicza z klasy II e.

Epilogiem wieczoru był poczęstunek w "teatralnej kawiarence" przygotowany przez uczniów szkolnego kola wolontariatu oraz wręczenie przez dyrektora szkoły p. Marka Czaplińskiego dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu "Życie i twórczość W. Szymborskiej".

Wyniki konkursu "Życie i twórczość W. Szymborskiej":
I miejsce - uczniowie klasy IIe,
II ex aequo - I d i III a,
III miejsce - III c

Uczniowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności:

Recytatorzy: Jolanta Maj, Michalina Motyka ,Mateusz Bożko, Dorian Gajewski, Izabela Zaremba , Patrycja Kowalewska, Julia Kunc, Dawid Ruda

Aktorzy: Jan Rumianowski, Bartosz Bożko, Wiktor Kumidor, Jolanta Maj, Kamil Kukla, Karolina Milewska , Michalina Motyka, Julia Polinek Konferansjerzy: Agata Jastrzębska, Patrycja Olejnik

Tancerze: Michał Wójtowicz, Bartosz Siennicki, Dominika Mackiewicz, Jolanta Maj, Angelika Winiczeńko, Patrycja Kowalewska , Izabela Zaremba , Beata Dalak

DJ: Konrad Gałązka, Kuba Leszczyński

Aleksandra Wolanowska